«

»

Lut 05

Zwiedzamy Wszechświat

5 lutego 2020r. odbył się w naszym przedszkolu niezwykły seans astronomiczny. A to za sprawą mobilnego planetarium „ANTARES”. W specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, odbyła się ciekawa projekcja. To nowoczesne podejście do nauki stało się możliwe dzięki wykorzystaniu kina sferycznego. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwości oglądania obrazu dookoła siebie. Przedszkolaki miały okazję wyruszyć wraz z Jasiem i Małgosią na kosmiczną wyprawę, podczas której odwiedziły najdalsze zakątki Kosmosu. Poznały Układ Słoneczny oraz jego planety. Pobudziły swoją wyobraźnię przelatując przez gromady gwiazd i mgławic. Pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych przeżyć, rozbudził zainteresowania, zaspokoił ciekawość oraz ułatwił zrozumienie otaczającego nas Kosmosu, bez konieczności wychodzenia z przedszkola.