«

»

Lis 27

Koncert muzyczny pt. „Wigilijna opowieść”

27 listopada 2019r. przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym pt. „Wigilijna opowieść” w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Podczas wspólnej zabawy i przy aktywnym udziale dzieci wszyscy poznali kolędy i piosenki świąteczne z różnych krajów świata. Najważniejsza jednak była zabawa i wspólne muzykowanie. Dzieci pięknie włączyły się do śpiewania polskich kolęd i poczuły nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie odbył się, jak zawsze, konkurs, ale tym razem zadaniem dzieci nie było udzielanie odpowiedzi na pytania. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marysia z grupy V, drugie miejsce – Staś z grupy V, a trzecie – Filip z grupy V. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę książki.