«

»

Lis 08

Dzień Niepodległości w przedszkolu

8 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na głównym holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób włączyliśmy się po raz kolejny do akcji wspólnego odśpiewania hymnu polskiego pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Potem dzieci wysłuchały wierszy i pieśni patriotycznych. Na koniec wspólnie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, uroczyście wymachując biało-czerwonymi chorągiewkami.
Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dyplom „Szkoła do hymnu”