«

»

Lis 05

Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu

5 listopada 2019r. przedszkolaki z grupy III obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola książki ze swoimi ulubionymi bajkami, które prezentowały kolegom i koleżankom. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie kolorowały swoją ulubioną postać z bajki.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo. Warto wybierać te bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.