«

»

Paź 08

Dzień Drzewa w Wigierskim Parku Narodowym

8 października 2019r. dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywym, by tam odbył się uroczysty DZIEŃ DRZEWA. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni. Dzień ten wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Dlatego też naszym celem było propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej przedszkolaków poprzez kontakt z przyrodą. W takich dniach należy zatrzymać się, spojrzeć w przyszłość i zrobić coś dla natury. Podczas obchodów dzieci:
• Wzbogaciły swoją wiedzę o drzewach,
• Zapoznały się z drzewami znajdującymi się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego,
• Zapoznały się z klonem, który rośnie obok budynku Muzeum Wigier,
• Prowadziły aktywne obserwacje w terenie,
• Obejrzały film edukacyjny o zwierzętach i ptakach żyjących w Wigierskim Parku Narodowym,
• Obejrzały w Muzeum Wigier eksponaty zwierząt i ptaków żyjących w Wigierskim Parku Narodowym,
• Rozmawiały o właściwym zachowaniu ludzi w stosunku do przyrody.

Mamy nadzieję, że obcując z przyrodą dzieci odkryją nowe źródło inspiracji twórczych, a w prowadzenie obserwacji przyrodniczych zaangażują rodziców.