«

»

Paź 06

W zdrowym ciele zdrowy duch

Ruch w przedszkolu jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest dziecku niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju. My ćwiczymy przynajmniej raz w tygodniu. Dla dzieci młodszych organizujemy ćwiczenia i zabawy w formie opowieści ruchowej, a dla grup starszych są to zestawy ćwiczeń w formie zadaniowej oraz rywalizacji sportowej. Dzieci przebierają się w stroje gimnastyczne i z zapałem i radością biorą udział w zajęciach w sali przedszkolnej czy na sali gimnastycznej W celu uatrakcyjnienia zajęć stosujemy różnorodne pomoce i przybory. Dysponujemy bogatą bazą przyborów takich jak: piłki, szarfy, laski, krążki itp. oraz platformy do ćwiczeń koordynacji itp.
3 października 2019r. dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej. Tym razem przedszkolaki wykonywały ćwiczenia z woreczkami. Dzieci uczyły się przestrzegania reguł panujących na sali, umiejętności współdziałania z grupą i partnerem oraz przyjmowania właściwej postawy podczas ćwiczeń.