«

»

Maj 21

XIII Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy „Jestem bezpieczny”

21 maja 2019r. w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach odbył się po raz trzynasty Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy „Jestem bezpieczny”. Nasze przedszkole podczas tego konkursu reprezentowali: Hubert i Franek z grupy IV. W tym roku, konkurs przybrał formę zabawową. Dzieci m.in. kręciły „Kołem Fortuny” i miały za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytania, układały puzzle, rozwiązywały zadania na kartach pracy i wskazywały sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. I choć niektóre pytania były trudne, ze wszystkimi dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Zabawę przeplatał tradycyjny okrzyk konkursu: „I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki!”. Konkurs uświetnili goście z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach (WORD), a także z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Wydziału Oświaty z Urzędu Miasta w Suwałkach. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Każde przedszkole otrzymało pamiątkowy puchar ufundowany przez WORD, corocznego sponsora tego wydarzenia. Po zmaganiach w przedszkolu uczestnicy odwiedzili Miasteczko Ruchu Drogowego.