«

»

Kwi 22

Zajęcia otwarte „Pisanki, kraszanki – jajka malowane”

16 kwietnia 2019r. w grupie V odbyły się zajęcia otwarte „Pisanki, kraszanki – jajka malowane” z udziałem rodziców. Sala pięciolatków zamieniła się na moment w pracownię artystyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze, Rodzice naszych przedszkolaków zostali przywitani tańcem i piosenką „Nie śpijcie kiedy wiosna” i „Pisanki kraszanki”, obserwowali, jaki ich dzieci układały swoje imię z rozsypanki literowej oraz układały model wyrazu z cegiełek czerwonych i niebieskich wg metody I. Majchrzak. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami odkrywały swoje talenty plastyczne, wykazując się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą podczas malowania i ozdabiania pisanek – gotowanych jajek. Z pomocą Rodziców powstawały przepiękne, oryginalne pisanki. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła – wielkanocne pisanki, które wkładały do przygotowanych wcześniej przez siebie kolorowych koszyczków.