«

»

Gru 20

Przegląd Kolęd i Pastorałek przedszkolaków

19 grudnia 2018r. Przedszkole nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach zorganizowało XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich suwalskich przedszkoli. A wszystko po to, by przypominać o tradycji, integrować się i wspólnie przeżywać przedświąteczny czas. Przedszkola są reprezentowane przez dzieci przygotowane do występu przez swoje wychowawczynie. Prezentacji towarzyszą przebrania, gra na instrumentach lub elementy przedstawień. Na przeglądzie nie ocenia się dzieci, nie przyznaje miejsc, lecz nagradza się wszystkich brawami i upominkami. Tradycyjnie przegląd poprzedziły jasełka w wykonaniu przedszkolaków z „czwórki”. Naszą placówkę na tym przeglądzie reprezentowały dzieci z grupy IV: Angelika, Paulinka, Ania i Hubert, które zaśpiewały dwie pastorałkę: „Nie płacz, Jezu”. Spotkanie charakteryzowało się wyjątkową, świąteczną atmosferą, która pozwala zwolnić, zatrzymać się i wyciszyć w przedświątecznym szaleństwie.