«

»

Maj 01

Święto Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy 30 kwietnia w poszczególnych grupach wiekowych obchody Święta Flagi. Tego dnia dzieci wspaniale prezentowały się w strojach galowych. Przedszkolaki m.in. obejrzały film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”, zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, układały puzzle przedstawiające godło polskie, w postawie na baczność śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, wykonywały prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Pani Dyrektor przedszkola w każdej grupie przedszkolnej przybliżyła dzieciom znaczenie świąt majowych oraz symboli narodowych. Tego dnia w przedszkolu było bardzo uroczyście.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne do kształtowania tożsamości narodowej.

 

Grupa I:

Grupa II:

Grupa III:

Grupa IV:

Grupa V:

Grupa VI: