«

»

Maj 15

Audycja muzyczna pt. „Przeboje Pana Jana”

15 maja 2018r. odbyło się kolejne w tym roku szkolnym „Spotkanie z Panią Muzyką” prowadzone przez artystów z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Tym razem lekcja muzyczna nosiła tytuł „Przeboje Pana Jana”, a jej celem było zapoznanie przedszkolaków z postacią Jana Brzechwy oraz piosenkami do jego tekstów. Usłyszeliśmy wiersze śpiewane przez muzyków: „Leń”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Skarżypyta” … Jak zawsze wybrane przez prowadzącego dzieci świetnie wcieliły się w grane postacie. Odbył się również półfinał konkursu muzycznego, który polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień muzycznych poruszanych podczas „Spotkań z Muzyką”. Do finału, który odbędzie się w naszym przedszkolu w czerwcu, zakwalifikowały się trzy dziewczynki: Michalina i Gabrysia z grupy III oraz Angela z grupy IV. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!