«

»

Kwi 26

Dzień Flagi w naszym przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy dnia 26 kwietnia w naszym przedszkolu obchody tego święta. Wszyscy spotkaliśmy się tego dnia w ogrodzie przedszkolnym, aby uczcić ten wyjątkowy dzień krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze oraz znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście. Przedszkolaki z biało – czerwonymi chorągiewkami, w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Polskie symbole narodowe – pokaz slajdów