«

»

Kwi 24

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. W tym roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi 24 kwietnia. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się w sali grupy V, by wspólnie świętować. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Gdy o Ziemię naszą dbasz, czysto wokół masz”. Najpierw dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały piosenki o ekologii, następnie obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Ekologiczny dom”. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Dbamy o naszą Ziemię” oraz wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym dla dzieci i ich Rodziców „Cudaki z surowców wtórnych”.