«

»

Kwi 23

Poznajemy symbole narodowe

23 kwietnia 2018r. przedszkolaki z grupy IV były w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach na otwartej lekcje historii „Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie?”. Zajęcia poprowadziły panie: Aldona Bielecka i Katarzyna Bołtrukanis. Tematem zajęć były symbole narodowe, ich pochodzenie, znaczenie i kolorystyka. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o powstaniu państwa polskiego przedstawiający legendę o Lechu, Czechu i Rusie, poznały historię powstawania symboli narodowych, układały puzzle na tablicy interaktywnej, utrwaliły sobie, w jakiej postawie słucha się hymnu narodowego, wspólnie z prowadzącymi recytowały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś?”. W czasie prelekcji dzieci dowiedziały się, kiedy współcześnie używamy symboli państwowych i jakie święta są z nimi związane. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat symboli narodowych. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, czym wzbudziły zachwyt prowadzących pań. Dużą atrakcją była ciekawa prezentacja multimedialna…

Dziękujemy paniom – Aldonie Bieleckiej i Katarzynie Bołtrukanis za zaproszenie nas do szkoły!!!