«

»

Kwi 13

Teatr „Pod Orzełkiem” w przedstawieniu pod tytułem „Opowieści starego kredensu”

13 kwietnia 2018r. zaraz po śniadaniu przed publicznością dzieci z naszego przedszkola wystąpił teatr „Pod Orzełkiem” w przedstawieniu pod tytułem „Opowieści starego kredensu”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy, a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie: „proszę, przepraszam, dziękuję, grzeczność nic nie kosztuje (…) dziękuję, proszę, przepraszam, do bycia grzecznym zapraszam”, przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.
Zaprzyjaźnieni z nami aktorzy, jak zawsze zaskoczyli nas wykonaniem znanych nam bajek w nietuzinkowy sposób, angażując mocno przy tym zaabsorbowaną publiczność. Wykorzystali do tego kukiełki, od których trudno było oderwać oko. Nie tylko dzieci słuchały jak zaczarowane…