«

»

Kwi 07

Zwiedzamy Wszechświat

 6 kwietnia 2018r. jedna z naszych sal przedszkolnych zamieniła się w przestrzeń kosmiczną. Dzięki pani astronom z Centrum Edukacyjnego „Planeta Anuka” z Warszawy wszystkie przedszkolaki odbyły, pod kopułą mobilnego planetarium, niezwykłą podróż po galaktyce. Podczas seansu dzieci obserwowały niebo nocą i poznały wszystkie obiekty, które można zobaczyć po zachodzie Słońca. Oglądały rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory. Poznały charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory oraz związane z nimi legendy. Oglądały znaki zodiaku i słuchały piosenki o nich. Dowiedziały się także, dlaczego gwiazdy świecą i gdzie są, gdy wzejdzie Słońce. Z bliska obejrzały Księżyc, wszystkie planety oraz naszą gwiazdę. Poznały w ten sposób rodzinę Słońca, czyli Układ Słoneczny. Pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych przeżyć, rozbudził zainteresowania, zaspokoił ciekawość oraz ułatwił zrozumienie otaczającego nas Kosmosu, bez konieczności wychodzenia z przedszkola.