6 maja 2026 r. w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach odbył się VI Międzyprzedszkolny Przegląd Mody Ekologicznej. W pokazie wzięły udział dzieci ze wszystkich samorządowych przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowały dziewczynki: Zosia Sz. z grupy SÓWKI, która zaprezentowała suknię balową i Ola R. z grupy MYSZKI, która była eko-motylem. Głównym celem przeglądu było m.in. propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania , zachęcanie dzieci do przedstawienia własnego pomysłu dbania o środowisko przyrodnicze poprzez wykonanie stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu.
W ramach przeglądu dzieci zaprezentowały stroje ekologiczne wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki doskonale sprawdziły się w roli modelek i modeli. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
















