«

»

Mar 22

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu

21 marca 2018r. przedszkolaki powitały Wiosnę i uroczyście obchodziły Dzień Słońca. Dzieci z grupy IV i V powitały Wiosnę śpiewem i poezją, a Bartek i Sebastian z grupy V przeczytali najważniejsze informacje o Słońcu. Przybyła Pani Wiosna (przebrana pani Ania), która rozdała żółte kwiaty wszystkim przedszkolakom i zatańczyła z nimi w kolorowym korowodzie. Dzieci dowiedziały się, że Słońce to jedna z setek miliardów gwiazd naszej galaktyki, oświetla i ogrzewa Układ Słoneczny, jest wielką kulą bardzo gorących gazów, a najgorętsze jest w środku – jest tam temperatura do 15 milionów Celsjusza. Słońce zużywa 30 milionów ciężarówek paliwa na sekundę. Przedszkolaki dowiedziały się, że jednym z wiosennych zwiastunów są cieplejsze promienie słoneczne. Dzięki nim czujemy się lepiej, rośliny zaczynają rosnąć, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy, przebiśniegi i pączki na drzewach. Teraz już na pewno przyjdzie prawdziwa wiosna!!!