Dzieci z grupy IV muzykują na dzwonkach diatonicznych

12 marca 2018r. dzieci z grupy IV podczas zajęć umuzykalniających poznały nowy, wspaniale brzmiący instrument – DZWONKI DIATONICZNE. Poznały budowę oraz właściwą nazwę kolejnych dzwonków. Utrwaliły wygląd litery: a,c, d, e, f, g, h; czytały globalnie sylaby: do, re, mi, fa, sol, la, si, do. Dzieci wyjaśniły pojęcie „gama” i uczyły się ją grać na dzwonkach. Porównywały dźwięki określając, który jest wyższy, który niższy oraz próbowały odwzorować symbol – kolorowe koło, które zastąpiło im nuty, w dźwięku odpowiedniego dzwonka. Przy okazji poczuły się jak prawdziwi muzycy, spontanicznie tworząc melodie. Zabawa z dzwonkami bardzo spodobała się przedszkolakom i na pewno jeszcze nie raz będziemy na nich muzykować.