«

»

Mar 01

Zabawa w teatr w grupie V

Dzieci z grupy V w minionym tygodniu rozmawiały na temat teatru. Dowiedziały się co to jest teatr, scena, kurtyna, jak nazywają się ludzie, którzy występują w teatrze. We wtorek miały okazję zobaczyć prawdziwych aktorów, którzy gościli w naszym przedszkolu z przedstawieniem pt. „Tam, gdzie kwitnie śnieg”. Po spektaklu dzieci odtwarzały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wykorzystując pacynki z kącika teatralnego zorganizowanego w swojej sali.
Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi.