«

»

sty 20

Zimowy spacer przedszkolaków

20 stycznia 2022r. przedszkolaki z grupy III korzystając z uroków zimy wybrały się na spacer. W słoneczne dni chętnie wychodzimy z dziećmi na dwór, aby poczuć smak zimy. To dobry czas na ciekawe obserwacje. Podglądaliśmy drzewa i krzewy przykryte kapturami ze śniegu. Wszystkie ręce chciały dotykać, lepić, uciskać śnieg. Na chodnikach i trawie dzieci dostrzegały ślady dorosłych, dzieci, ptaków, psa, a nawet kota. Miały możliwość prowadzenia obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie zimą, uczestniczenia w różnorodnych zabawach ruchowych w naszym ogrodowym lesie. Spacery są dobrym momentem do kształtowania u dzieci nawyku przestrzegania i zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw oraz chodzenia parami po chodniku. Nasz zimowy spacery miał nie tylko walory zdrowotne, ale również i edukacyjne. Zatem zachęcamy wszystkich do zimowych spacerów.