«

»

sty 17

Teatrzyk przedszkolny pt. ”Legenda o smoku wawelskim”

17 i 19 stycznia 2023r. dzieci ze wszystkich grup miały okazję oglądać teatrzyk, który przybliżył im „Legendę o Smoku Wawelskim”. Teatrzyk został wystawiony przez przedszkolaki z grupy VI. Poznaliśmy historię króla Kraka, smoka wawelskiego oraz dzielnego szewczyka Skuby, który dzięki swej pomysłowości pokonał groźnego smoka zamieszkującego jamę pod Wawelem. Dzieci z powodzeniem wcielały się w różne role oraz stawały się czynnymi uczestnikami wydarzeń. Nie zabrakło tradycyjnego krakowiaka. Dzieci z zachwytem oglądały przedstawienie. Na zakończenie nagrodziły aktorów ogromnymi brawami i cały dzień wspominały smoka wawelskiego. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

 

 

 

 

 

 

 

„Legenda o smoku wawelskim” w wykonaniu przedszkolaków z „Piątki”