«

»

cze 22

„Suchy lód – Dymiące Show”

22 czerwca 2022r. dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach mobilnego Centrum Innowacyjnej Edukacji pn. „Suchy lód – Dymiące Show” prowadzonych przez p. Karolinę Świtaj – mamę Henia i Wiktora. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się: Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody stosowane podczas warsztatów aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią chmurę. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla dzieci i sprawia im ogromną radość.

P.S. Dziękujemy pani Karolinie za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.