«

»

kw. 22

#ZDROWOROSNA, czyli ogrodnicza przygoda dla przedszkoli

22 kwietnia 2022r. dzieci z gr. II, III i VI wzięły udział w akcji #ZDROWOROSNA zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko.  W otrzymanym pakiecie znaleźliśmy nasiona koperku, ziemię oraz pojemniczki, co posłużyło dzieciom do założenia własnych „hodowli kopru”. Ponadto dzieci poznały właściwości i znaczenie kopru, a także ciekawostki na temat tej rośliny. Przekonały się też, że uprawa roślin, to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Teraz już tylko zostało czekać, aż koperek urośnie i będzie można go zjeść.

#ZDROWOROSNA to ciekawa inicjatywa, która zachwyca dzieci. Dzięki niej wcielają się w małych i odpowiedzialnych ogrodników, przed którymi stoi poważne wyzwanie na uzyskanie z nasion własnych roślin. Wymaga ona od dzieci zaangażowania w całym okresie wzrostu roślin. To pewnego rodzaju sprawdzian z odpowiedzialności i sumienności.

Więcej o akcji można przeczytać tutaj: https://www.legutko.com.pl/hobby/zdroworosna/

 

 

Grupa II:

Grupa III:

Grupa VI:

Każdy troszczył się o swoją roślinkę, podlewał ją i doglądał. Zabawa przy tym była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do śledzenia zmian zachodzących we wzroście roślin.