«

»

cze 13

Straż Miejska w przedszkolu

10 czerwca 2021r. dzieci z grupy VI spotkały się w przedszkolu z komendantem Straży Miejskiej w Suwałkach w ramach realizacji projektu „Jestem aktywny – nie agresywny”. Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w różnych sytuacjach, takich jak zagrożenia wynikające z kontaktu z obcymi ludźmi oraz nieznanymi zwierzętami. Strażnik miejski uczulał dzieci, aby w razie niebezpieczeństwa wzywać na pomoc funkcjonariuszy. Pan komendant oprócz omawiania niebezpiecznych sytuacji zadawał dzieciom pytania dotyczące właściwego zachowania się. Przedszkolaki chętnie udzielały odpowiedzi na stawiane pytania i dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za wizytę śpiewem i recytacją wierszy. Przedszkolaki w nagrodę otrzymały kolorowanki.

.