«

»

Mar 17

Przedszkolaki zakładają zielony ogródek na parapecie

16 marca 2021r. dzieci z grupy II aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych. W związku ze zbliżającą się wiosną i pracami w ogrodzie, przedszkolaki z pomocą pań założyły własny zielony ogródek w doniczkach.
Najpierw dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich kształt i wielkość. Następnie z pomocą pań posadziły w doniczce cebulki kwiatowe i cebulę, a także posiały owies i rzeżuchę. Po podlaniu doniczki zostały postawione na parapecie, aby miały dużo światła. Teraz nasze przedszkolaki czekają, aż urośnie szczypiorek, który będzie pysznie smakował na kanapkach.
Poprzez bezpośrednią obserwację dzieci będą miały możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto będą uczyły się systematycznej pielęgnacji roślin podczas pełnienia codziennych dyżurów.