«

»

Lis 25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada 2020r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Obchody Dnia Pluszowego Misia uwieńczyło rozdanie dzieciom słodkich Misiów Lubisiów.

 

W konkursie plastycznym „Mój ukochany miś” zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach wzięło udział 113 zgłoszonych prac. W kategorii 5-latków II miejsce zajęła Małgosia Namiotko z grupy IV. Pozostałe dzieci z grupy IV otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!!!