«

»

Kwi 27

Zdalna edukacja

Drodzy Rodzice,

Zmieniły się przepisy dotyczące edukacji – od 25 marca do 10 kwietnia z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, w związku z czym w szkołach i przedszkolach będzie prowadzona edukacja zdalna. To nowe i trudne zadanie, zarówno dla nas, jak i dla Państwa i naszych Przedszkolaków. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci najmłodsze nie poradzą sobie bez pomocy Rodziców, czy rodzeństwa, chociażby w przeczytaniu polecenia, czy wytłumaczenia zadania. Tu liczymy na Państwa pomoc. Prosimy jednak nie obawiać się, materiały będą tak dobrane, żeby nie obciążać bardzo ani Państwa ani dzieci. Część materiałów była już od tygodnia udostępniana na grupowych skrzynkach e-mailowych Nadal będziemy tam też zamieszczać interaktywne propozycje. Nauczyciele z poszczególnych grup zaproponują na każdy dzień materiały edukacyjne, które mogą Państwo z dziećmi wykorzystać. Będą one też zamieszczane na bieżąco na głównej stronie internetowej przedszkola oraz w zakładce Kącik Rodzica. Sytuacja jest dla nas nowym wyzwaniem, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Mamy nadzieję, że nasze działania będą dla Was wsparciem (i wzajemnie, bo o to przecież chodzi). Zajrzyjcie do przygotowanych materiałów. Zapraszamy!