lis 16

„Jak wygląda bóbr?” – zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej

15 listopada 2019r. w grupie III odbyły się zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej, które prowadziła mama Wiktorii – p. Sylwia Racis, która pracuje w Suwalskim Parku Narodowym. Tematem prezentacji multimedialnej był bóbr. Dzieci poznały tryb życia tego pracowitego gryzonia, poznały ciekawostki z życia bobrów. Dowiedziały się, że w ich pracy pomagają im ich zęby – siekacze, które dzieci oglądały z dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki dowiedziały się, że bobry są zwierzętami chronionymi, a także, że są bardzo dobrymi pływakami. Najtrudniejsze było zapamiętanie, jak nazywa się dom bobra, czyli żeremie. Dzieci oglądały gałęzie ścięte przez bobry, z których te zwierzęta budują tamy. Kolorowały pocztówki – składanki z postacią bobra. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tym spotkaniu i z wielką uwagą zapamiętywały wszystkie wiadomości.

Dziękujemy pani Sylwii za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla przedszkolaków!