Bajka muzyczna pt. „Brzechwałki-czyli Brzechwa dzieciom”

18 marca 2019r. przedszkolaki obejrzały bajkę muzyczną pt. „Brzechwałki-czyli Brzechwa dzieciom” w wykonaniu muzyków z ARTE MUZA z Białegostoku. Audycja oparta była na twórczości Jana Brzechwy, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, m.in. „Żuraw i czapla”, „Na Wyspach Bergamutach”, „Rozmowa z psem” i innych. Te pełne humoru i zwariowanych sytuacji opowieści wzbudziły w dzieciach wiele radości i uśmiechu. Dodana do tego oprawa muzyczna sprawiła, że przedstawiane utwory nabrały jeszcze więcej życia i wigoru. Również muzycy wcielali się w postacie pochodzące z prezentowanych bajek. W programie znalazły się wiersze J. Brzechwy, adaptacje muzyczne, krótkie scenki teatralne oraz ciekawostki z życia poety.